AYT

AYT

12.Sınıf Yardımcı Kitapları

Lise, ortaokul sonrasında öğrenim hayatında ciddi bir geçiş sürecidir. Tanım itibariyle lise, Türk eğitim sisteminde sekiz yıllık ilkokul ve ortaokulu bitirmiş olan 14–18 yaşlarındaki öğrencileri, en az dört yıllık bir eğitimle yükseköğretime hazırlayan ortaöğretim kurumu olarak tarif edilmiştir. 2012 yılında yapılan düzenlemelerden sonra, öğrencilerin öğrenim gördüğü birinci 4 yıl (1, 2, 3, 4. sınıflar) ilkokul, ikinci 4 yıl (5, 6, 7, 8. sınıflar) ortaokul ve üçüncü 4 yıl (9, 10, 11, 12. sınıflar) ise lise şeklinde isimlendirilmeye başlanmıştır. Yine bu dönemde lise, ilköğretimin ardından Türk eğitim sisteminde zorunlu okullar sınıfına alınmıştır.

Bu dönem ergenliğin yerini hızlıca olgunluğa bırakmaya başlar. Lise 12. sınıf öğrencileri bir taraftan lise son sınıfa gelmişlerdir, diğer taraftan da YKS’ye girecek olmanın zorluklarını ve kaygılarını yaşmaktadırlar. 12. sınıf öğrencilerinin hayatlarının kritik kavşaklarından biri olan üniversite sınavına hazırlık sürecinde dikkatli olmaları gelecekleri anlamında fazlasıyla önemlidir. Bu yüzden 12. sınıfların dikkat etmesi gereken hususlardan bazılarını aktarmak yerinde olacaktır.

- YKS’ye çalışırken okul derslerini ihmal edilmemeli. Zira okul derslerinden düşük not almak ortalamanın düşmesine sebep olacaktır.

- İlk yılınızda üniversite sınavını kazanmayı hedeflemelisiniz. Öğrenciler okul dersleriyle birlikte üniversite sınavına hazırlanmanın zor olduğunu düşünerek üniversiteye girmeyi erteleyebiliyor. Sınavda gelecek sorular zaten 12.sınıfta görülen konulardan oluşuyor. Yani derslere çalışılırken aynı zamanda üniversite sınavına da çalışılmış oluyor. - Bir hedefin olması çok önemlidir. Hangi üniversiteyi ve hangi bölümün kazanılmak istediğine karar verilmelidir. Bununla ilgili hangi testten kaç net yapılması gerektiği öğrenilmelidir.

- Belirli bir program içinde “konuları hazmederek” çalışmak gerekir.“Konular yetişmeyecek” diye telaşa kapılmamalı ve yarım-yamalak çalışılmamalıdır.

- Ders çalışmaya uzun süre ara verilmemelidir. Öğrenci üniversiteye hazırlık sürecinde ders çalışmaktan soğumamalıdır. Zira sınav havasından uzaklaşmak motivasyonunu negatif yönde etkileyecektir.

- Verimli ders çalışmak önem arz eder. Saatlerce ders çalışmaktan ziyade programlı ve planlı bir şekilde ders çalışmak için teknikleri öğrenilmelidir. Bunun için yardım da alınabilir.

-Üniversite sınav sistemini iyice tanımak gerekir. Bu, öğrencinin kendine olan güvenini arttıracaktır.

- Verimli ve düzenli bir çalışma içinde öğrenci kendine zaman ayırmayı ve kendini rahatlamayı da ihmal etmemelidir.

- Üniversiteye hazırlık sürecinde sınav kaygısı, yetersizlik duyguları vb. sorunlara karşı psikolojik destek almaktan kaçınmamak gerekir. Bu kritik süreçte size yol gösterecek, psikolojik destek sağlayacak bir uzmandan yardım almak elbette faydalı olacaktır.

Netice olarak duygusal ve ruhî gelişimin devam ettiği, meslek ve kariyer seçimi adına üniversiteye hazırlanma sürecinin yoğun olduğu bu dönemde Lise 12. sınıf kitapları ve kaynakları da büyük önem arz etmektedir. YKS gerçeği gün gibi ortadadır artık. 12. sınıf öğrencileri için müfredata birebir uyumlu, kazanım temelli kapsamlı her türden TYT ve AYT Soru Kitapları, Okula Yardımcı kitaplarını ister yayınevine isterseniz yazarına göre, piyasa şartlarından daha uygun fiyatlarla kitaps.com.tr sitesinden ulaşmanız çok kolay. kitaps.com.tr TYT ve AYT sınavlarına hazırlanacak öğrenciler için, hazırlık kitaplarında bin bir alternatif sunarak sınavların korkulu rüya olmasını engelliyor. Okul öncesi kitaplarından akademik kariyer sonrası kitaplarına kadar binlerce kitaba ulaşacağınız kitaps.com.tr Lise 12.Sınıf Kitapları ile de sizlere yol gösterecektir. Lise 12. Sınıf Edebiyat kitapları, Lise 12. Sınıf Matematik kitapları, Lise 12. Sınıf Geometri kitapları, Lise 12. Sınıf Fizik kitapları, Lise 12. Sınıf Kimya kitapları, Lise 12. Sınıf Biyoloji kitapları, Lise 12. Sınıf Tarih kitapları, Lise 12. Sınıf Coğrafya kitapları, Lise 12. Sınıf Felsefe kitapları ve Lise 12. Sınıf Tüm Ders kitapları ile daha niceleri kitaps.com.tr’da bir tık kadar yakınınızda.

TYT - YKS Hazırlık Kitapları

Üniversite sınavı YKS - TYT , ülkemizde gençlerin hayatında önemli dönüm noktalarından bir tanesi… Bu sınav sonucum adayların, hangi üniversitede hangi bölüme gideceklerini, yaklaşan senede hangi şehirde yaşayacaklarını, mezun olduklarında neler yapabileceklerini belirliyor. Bu nedenle YKS - TYT sürecine iyi hazırlanmak oldukça önemli. Yeni sınav sistemine uygunYKS kitapları TYT kitapları, Kitaps.com.tr’nin raflarında yerlerini aldılar bile. Kitaps.com.tr’nin bu alandaki koleksiyonuna daha yakından bakalım!

Fark Yaratan YKS TYT Kitapları

İsmi ne olursa olsun, üniversite sınavına hazırlık sürecinin formülü belli. Öncelikle azimli olmak gerek! Bir hedef olmazsa hazırlanmanın ne anlamı var ki? Daha sonra da iyi bir çalışma düzeni oluşturmak gerek. Bu şekilde sınava iyi bir şekilde hazırlanabilirsiniz. YKS hazırlık kitapları ve TYT hazırlık kitapları tam bu noktada devreye giriyor. YKS konu anlatımlı kitap ve soru bankaları ile TYT konu anlatımlı kitap ve soru bankaları sayesinde, sınavlara etraflıca hazırlanmak mümkün.

İş kitap seçmeye gelince, herkesin bir favorisi vardır. Okuldaki öğretmen belirli bir yayınevinden TYT YKS kitapları önerirken, kurstaki eğitmenin favorisi başka bir yazar grubunun YKS test kitapları ve TYT ters kitapları olabilir. Adaylar ise, kendi eksiklerini en iyi onlar bildikleri için, bambaşka YKS kaynak türlerini tercih edebilirler. Peki, aileler, yani bu işin finansmanını yapacak olan kişiler, onları düşünen yok mu? Elbette var! Kitaps.com.tr, YKS hazırlık kitapları ve TYT hazırlık konusunda geniş bir kaynak kitap seçkisini sizlerin beğenisine sunuyor. Ülkemizdeki en seçkin yayınevlerinin ve farklı yazar gruplarının, detaylı kon anlatımı ve yaratıcı soru bankaları Palme’in raflarında yerini aldı. Aradığınız tüm kitapları, en uygun fiyata kitapsmizden bulabilirsiniz. İnternet sayfamızda da YKS kitap al seçeneğini takip ederek, sipariş vermeniz mümkündür.

YKS Hazırlık Kitapları - TYT Hazırlık Kitapları

Konu sınava hazırlık olunca, pek çok farklı kitap çeşidi var. Hepsinin işlevi farklı, hepsinin kullanım alanı ayrı. Ancak hepsi başarıda önemli rol oynuyor.

Öncelikle konu anlatımlı kitapları inceleyelim… YKS konu anlatımlı kitap ve TYT konu anlatımlı kitap seçenekleri, zincirin ilk halkasıdır. Bu kitaplar sayesinde, sınavda çıkacak olan konular pekişirler. YKS konu anlatım kitapları, sınavda çıkacak konuların ders ders özetlerini içerir. Bu kitapların içerisinde öğrencilere lazım olabilecek tüm bilgiler en özet hali ile bulunmaktadır. Bu kitaplar özellikle okulda konular işlendikten sonra ya da kursta tekrar edildikten sonra; evde konu ile ilgili testler çözülmeye başlanmadan önce kullanılabilir. Bu sayede teste başlamadan önce YKS konu anlatım kitapları sayesinde önemli noktalar gözden geçirilmiş olur. Örneğin YKS Matematik kitapları sayesinde sınavda çıkacak tüm Matematik konularının üzerinden geçilebilir. Devamında, YKS test kitapları ile testler çözüldükten sonra, eksik olunan konular tespit edilip üzerine düşülmek istendiğinde de YKS konu anlatımlı kitap ve TYT konu anlatımlı kitap seçenekleri kullanılabilir. Bu kitaplar okulda öğrencilerine sınav hakkında daha detaylı bilgi vermek, kursta test çözüm saatlerini desteklemek isteyen öğretmenler tarafından da kullanılabilir. YKS - TYT konu anlatımlı kitap seçeneklerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Konu anlatımının üzerinden geçildiyse, sıra geldi soru çözmeye! YKS test kitapları ve TYT test kitapları söz konusu olunca, farklı soru tipleri görmek anahtar niteliğinde… Bunun sırrı da farklı soru bankası türlerini kütüphanenize dahil etmekten geçiyor. YKS kaynak ve soru bankaları içerisinde ön plana çıkan ilk kategori, yaprak testler oluyor. YKS - TYT yaprak test seçenekleri, hem evde konuları hızlıca bir test ile tekrar etmek isteyen öğrencilerin hem de okulda ya da kursta öğrenclerine farklı YKS kitapları ve TYT kitapları göstermek isteyen öğrencilerin işine yarıyor. Bu yaprak testlerin en önemli özelliği, konu konu ayrılmış olmaları. Örneğin YKS Matematik kitap önerileri arayanlar da YKS dil kitapları arayanlar da ilgili yaprak testleri koleksiyonlarına ekleyebilirler. Hızlı ve pratik bir eğitim için bu testler çok yararlı.

YKS - TYT soru bankası kitapları, pratik bir taramanın ardından üzerine derinleşilmesi gereken konular yönelik kaynaklar. Bu kitaplar sayesinde adaylar eksik olduklara konularda sayısız soru çözebilirler. Sınav mantığının oturması ve test tekniğinin kavranması açısından bu kitaplar önemlidir. YKS test kitapları ve soru bankaları ile TYT test kitapları ve soru bankaları güncel müfredata uygun olmalıdır. Bu kitapları ınternet sitemizde bulabilirsiniz.

Gelelim YKS - TYT deneme sınavı ve YKS - TYT çıkmış sorular türlerine… YKS kitapları arasında bu denemeler ve çıkmış sorular özellikle son sınıftan itibaren adayların masasındaki yerini alır. Önceki senelerin üniversite sınavı sorularını içeren YKS - TYT deneme sınavları değerli test kitaplarıdır. Bu kitaplar sayesinde önceki sınavlarda ön plana çıkan konuları görebilir ve onlara yönelik çalışmalarınızı TYT YKS kitapları arasında önceliklendirebilirsiniz. Deneme sınavları ise prova niteliğindedir. Unutmayın ki en iyi sanatçılar bile prova yapmadan sahneye çıkmaz! Bu nedenle kütüphanenize eklenecek YKS kaynak türleri arasında denemelere de yer vermek gerek.

Tüm kaynakları tamamlamak için Kitaps.com.tr’ne uğrayabilir ya da sitemizdeki YKS kategorisini seneceğini inceleyebilirsiniz.

 

TYT-AYT Kitapları

Öğrenim kademelerinin her biri kendi çapında büyük öneme sahiptir. İlkokul ve ortaokul sonrası lise öğrenimi hayata açılmanın ciddi bir basamağıdır. Bilinir ki, tüm dünyada öğrenciler gelecekteki hayatlarında başarılı olabilmek adına iyi bir eğitim sağlamakta olan okullarda öğrenim görmek ister. Ancak iyi eğitim almak için kaliteli okullara girebilmek adına, bir takım sınavlara girip başarılı olabilme zorunluluğu vardır. Bu anlamda hedeflere ulaşabilmek adına, lise hayatında düzenli olarak ve üniversite sınavlarına zamanından önce sistemli bir şekilde çalışmak gereklidir. İyi bir lise, öğrencilerine vermiş oldukları eğitim ile onları çok iyi bir şekilde üniversite giriş sınavlarına hazırlamak anlamına da gelmektedir. Bu anlamda liselerde ve özellikle lise son sınıfta girilen YKS sınavına titiz bir şekilde hazırlanmak gereklidir.

İlkokul eğitimi vermekte olan okulun vermiş olduğu eğitim nasıl ki lise sınavlarına katkı sağlıyorsa, lise eğitimi vermekte olan okul da üniversite giriş sınavlarına katkı sağlar. Ülkemizde üniversite giriş sınavları her zaman tartışılır olsa da ortada girilecek bir YKS sınavının olduğu gerçeğini değiştirmez. Neticede, nasıl ki iyi bir lise için ilkokul seviyesinde çalışmalar başlıyorsa ve iyi bir üniversiteye adım atmanın yolu da TYT-AYT giriş sınavlarına iyi hazırlanmaktan geçer.

YKS yeni sınav sisteminin adıdır. YKS yani Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı 2018 yılında ilk kez düzenlendi. Sınav içerisinde yer alana test grupları ise birinci oturum olan TYT yani Temel Yeterlilik Testi, ikinci oturumu olan AYT yani Alan Yeterlilik Testi, 3'uncu ve son oturum olan Yabancı Dil Sınavı şeklinde sıralanmıştır.

YKS sınav sisteminde yer alan 1.oturumun adı TYT'dir. Adayların burada Temel Yeterlilik seviyeleri ölçülmektedir. İkinci sınav olan AYT’de ise adaylar üniversitelerin lisans bölümlerini bu sınav sonucuna göre tercih edeceklerdir. Tercih yapabilmek için ise AYT sınavından 180 ve üzeri puan almaları gerekmektedir. Adaylara bu sınavda Türk Edebiyatı ve Sosyal Bilimler 1, Matematik, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri Test gruplarında yer alan sorular sorulmaktadır. Öğrencilerin iyi bir hazırlık sürecinde kaliteli AYT kitapları başarılı olmalarında olmazsa olmazlardandır. Kitaps.com.tr TYT-AYT kitapları da dâhil olmak üzere sınav kitapları alanında Türkiye’nin en iddialı yayınevidir. Son sisteme uygun en kaliteli yayınlara ulaşmanız için sadece bir tık yetmektedir. Kitaps.com.tr’a tıklayanların en son sistemde Türkçe, matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji, tarih ve coğrafya kitapları ile TYT-AYT’ye hazırlığı dert etmesine gerek kalmayacak..

Göster:
Sırala:

TYT-AYT-MSÜ Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası Muba Yayınları

Akıllı Tahta Uyumlu Yazılı Hazırlık Soruları Konu Destekli Toplam 400 Soru A&cced..

24,00TL

3D Yayınları AYT Biyoloji Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Kerim Korkmaz -42%

3D Yayınları AYT Biyoloji Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Kerim Korkmaz

Yeni müfredata %100 uygundur. ÖSYM'nin son yıllarda ki soru tarzları di..

42,00TL 24,40TL

3D Yayınları AYT Coğrafya Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Mecit Mümin Polat -30%
3D Yayınları AYT Edebiyat Soru Bankası Video Çözümlü Mehmet Ali Yerlikaya -30%

3D Yayınları AYT Edebiyat Soru Bankası Video Çözümlü Mehmet Ali Yerlikaya

Yeni müfredata %100 uygundur. ÖSYM'nin son yıllarda ki soru tarzları di..

58,00TL 40,60TL

3D Yayınları AYT Fizik Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Alper Emrah Gümüş -30%
3D Yayınları AYT Geometri Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Mehmet Bolat -30%

3D Yayınları AYT Geometri Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Mehmet Bolat

Yeni müfredata %100 uygundur. ÖSYM'nin son yıllarda ki soru tarzları di..

52,00TL 36,40TL

3D Yayınları AYT Kimya Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Ali Dindar -30%

3D Yayınları AYT Kimya Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Ali Dindar

Yeni müfredata %100 uygundur. ÖSYM'nin son yıllarda ki soru tarzları di..

52,00TL 36,40TL

3D Yayınları AYT Matematik Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Özgür Balcı -30%

3D Yayınları AYT Matematik Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Özgür Balcı

Yeni müfredata %100 uygundur. ÖSYM'nin son yıllarda ki soru tarzları dikk..

50,00TL 35,00TL

3D Yayınları AYT Tarih Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Murat Usta -30%

3D Yayınları AYT Tarih Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Murat Usta

Yeni müfredata %100 uygundur. ÖSYM'nin son yıllarda ki soru tarzları di..

50,00TL 35,00TL

Antrenmanlarla Biyoloji Örnek Çözümlü ve Konu Anlatımlı Antrenman Yayınları -30%

Antrenmanlarla Biyoloji Örnek Çözümlü ve Konu Anlatımlı Antrenman Yayınları

Ezberleyemiyorum, anlamıyorum diyenlere, Korkmadan yılmadan biyoloji öğrenmek isteyenlere... ..

68,00TL 47,60TL

Antrenmanlarla Geometri 2 İkinci Kitap Antrenman Yayınları -30%

Antrenmanlarla Geometri 2 İkinci Kitap Antrenman Yayınları

İkinci kitap Çokgenlerden başlıyor. Birinci kitabı bitirdikten sonra geometrinin diğer konula..

68,00TL 47,60TL

Antrenmanlarla Matematik 3 - Üçüncü Kitap Antrenman Yayınları -30%

Antrenmanlarla Matematik 3 - Üçüncü Kitap Antrenman Yayınları

Parabol, Olasılık ve Trigonometri problemi olanlar için... Antrenmanlarla Matematiğin ilk ..

62,00TL 43,40TL

Antrenmanlarla Matematik 4 - Dördüncü Kitap Antrenman Yayınları -30%

Antrenmanlarla Matematik 4 - Dördüncü Kitap Antrenman Yayınları

Logaritma, Limit, Türev ve İntegral gibi Üniversiteye hazırlık konularında problemi olanla..

62,00TL 43,40TL

AYT 10’lu Edebiyat – Sosyal 1 Deneme Üçdörtbeş Yayınları -20%

AYT 10’lu Edebiyat – Sosyal 1 Deneme Üçdörtbeş Yayınları

ÖSYM’nin Tüm Senaryolarına Hazırlıklı Olmak Lazım… Senaryo Senaryo ..

38,00TL 30,40TL

AYT 10’lu Fen Bilimleri Deneme – 2020 Model Üçdörtbeş Yayınları -20%

AYT 10’lu Fen Bilimleri Deneme – 2020 Model Üçdörtbeş Yayınları

ÖSYM’nin Tüm Senaryolarına Hazırlıklı Olmak Lazım… Senaryo Senaryo ..

40,00TL 32,00TL

AYT 10’lu Matematik Deneme – 2020 Model Üçdörtbeş Yayınları -20%

AYT 10’lu Matematik Deneme – 2020 Model Üçdörtbeş Yayınları

ÖSYM’nin Tüm Senaryolarına Hazırlıklı Olmak Lazım… Senaryo Senaryo ..

40,00TL 32,00TL

AYT BİYOLOJİ 27’Lİ BRANŞ DENEMESİ (ÇÖZÜMLÜ) YANIT YAYINLARI -25% Yakında Gelecek

AYT BİYOLOJİ 27’Lİ BRANŞ DENEMESİ (ÇÖZÜMLÜ) YANIT YAYINLARI

Alt Basliklar (Ögrenilen Konulari Pekistirmeye Yönelik Testler) EBA Pekistirme T..

39,00TL 29,25TL

AYT Biyoloji Multi Test Eğitim Vadisi -15%

AYT Biyoloji Multi Test Eğitim Vadisi

Yeni müfredata %100 uygundur. ÖSYM'nin son yıllarda sorduğu soru tarzla..

24,00TL 20,40TL

AYT BİYOLOJİ SORU BANKASI YANIT YAYINLARI -25%

AYT BİYOLOJİ SORU BANKASI YANIT YAYINLARI

Alt Basliklar (Ögrenilen Konulari Pekistirmeye Yönelik Testler) EBA Pekistirme T..

75,00TL 56,25TL

AYT Biyoloji Soru Kütüphanesi Paraf Yayınları -25%

AYT Biyoloji Soru Kütüphanesi Paraf Yayınları

Özet Konu Anlatımı (Test İçerikleriyle Uyumlu Yan Bilgi ve Çözümlü..

79,00TL 59,25TL

AYT COĞRAFYA EL KİTABI YANIT YAYINLARI -25% Yakında Gelecek

AYT COĞRAFYA EL KİTABI YANIT YAYINLARI

Görsellerle Zenginlestirilmis Konu Anlatim Konu Özeti Tablolari Gereksiz Ayrintilar..

52,00TL 39,00TL