YKS

TYT - YKS Hazırlık Kitapları

Üniversite sınavı YKS - TYT , ülkemizde gençlerin hayatında önemli dönüm noktalarından bir tanesi… Bu sınav sonucum adayların, hangi üniversitede hangi bölüme gideceklerini, yaklaşan senede hangi şehirde yaşayacaklarını, mezun olduklarında neler yapabileceklerini belirliyor. Bu nedenle YKS - TYT sürecine iyi hazırlanmak oldukça önemli. Yeni sınav sistemine uygunYKS kitapları TYT kitapları, Kitaps.com.tr’nin raflarında yerlerini aldılar bile. Kitaps.com.tr’nin bu alandaki koleksiyonuna daha yakından bakalım!

Fark Yaratan YKS TYT Kitapları

İsmi ne olursa olsun, üniversite sınavına hazırlık sürecinin formülü belli. Öncelikle azimli olmak gerek! Bir hedef olmazsa hazırlanmanın ne anlamı var ki? Daha sonra da iyi bir çalışma düzeni oluşturmak gerek. Bu şekilde sınava iyi bir şekilde hazırlanabilirsiniz. YKS hazırlık kitapları ve TYT hazırlık kitapları tam bu noktada devreye giriyor. YKS konu anlatımlı kitap ve soru bankaları ile TYT konu anlatımlı kitap ve soru bankaları sayesinde, sınavlara etraflıca hazırlanmak mümkün.

İş kitap seçmeye gelince, herkesin bir favorisi vardır. Okuldaki öğretmen belirli bir yayınevinden TYT YKS kitapları önerirken, kurstaki eğitmenin favorisi başka bir yazar grubunun YKS test kitapları ve TYT ters kitapları olabilir. Adaylar ise, kendi eksiklerini en iyi onlar bildikleri için, bambaşka YKS kaynak türlerini tercih edebilirler. Peki, aileler, yani bu işin finansmanını yapacak olan kişiler, onları düşünen yok mu? Elbette var! Kitaps.com.tr, YKS hazırlık kitapları ve TYT hazırlık konusunda geniş bir kaynak kitap seçkisini sizlerin beğenisine sunuyor. Ülkemizdeki en seçkin yayınevlerinin ve farklı yazar gruplarının, detaylı kon anlatımı ve yaratıcı soru bankaları Palme’in raflarında yerini aldı. Aradığınız tüm kitapları, en uygun fiyata kitapsmizden bulabilirsiniz. İnternet sayfamızda da YKS kitap al seçeneğini takip ederek, sipariş vermeniz mümkündür.

YKS Hazırlık Kitapları - TYT Hazırlık Kitapları

Konu sınava hazırlık olunca, pek çok farklı kitap çeşidi var. Hepsinin işlevi farklı, hepsinin kullanım alanı ayrı. Ancak hepsi başarıda önemli rol oynuyor.

Öncelikle konu anlatımlı kitapları inceleyelim… YKS konu anlatımlı kitap ve TYT konu anlatımlı kitap seçenekleri, zincirin ilk halkasıdır. Bu kitaplar sayesinde, sınavda çıkacak olan konular pekişirler. YKS konu anlatım kitapları, sınavda çıkacak konuların ders ders özetlerini içerir. Bu kitapların içerisinde öğrencilere lazım olabilecek tüm bilgiler en özet hali ile bulunmaktadır. Bu kitaplar özellikle okulda konular işlendikten sonra ya da kursta tekrar edildikten sonra; evde konu ile ilgili testler çözülmeye başlanmadan önce kullanılabilir. Bu sayede teste başlamadan önce YKS konu anlatım kitapları sayesinde önemli noktalar gözden geçirilmiş olur. Örneğin YKS Matematik kitapları sayesinde sınavda çıkacak tüm Matematik konularının üzerinden geçilebilir. Devamında, YKS test kitapları ile testler çözüldükten sonra, eksik olunan konular tespit edilip üzerine düşülmek istendiğinde de YKS konu anlatımlı kitap ve TYT konu anlatımlı kitap seçenekleri kullanılabilir. Bu kitaplar okulda öğrencilerine sınav hakkında daha detaylı bilgi vermek, kursta test çözüm saatlerini desteklemek isteyen öğretmenler tarafından da kullanılabilir. YKS - TYT konu anlatımlı kitap seçeneklerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Konu anlatımının üzerinden geçildiyse, sıra geldi soru çözmeye! YKS test kitapları ve TYT test kitapları söz konusu olunca, farklı soru tipleri görmek anahtar niteliğinde… Bunun sırrı da farklı soru bankası türlerini kütüphanenize dahil etmekten geçiyor. YKS kaynak ve soru bankaları içerisinde ön plana çıkan ilk kategori, yaprak testler oluyor. YKS - TYT yaprak test seçenekleri, hem evde konuları hızlıca bir test ile tekrar etmek isteyen öğrencilerin hem de okulda ya da kursta öğrenclerine farklı YKS kitapları ve TYT kitapları göstermek isteyen öğrencilerin işine yarıyor. Bu yaprak testlerin en önemli özelliği, konu konu ayrılmış olmaları. Örneğin YKS Matematik kitap önerileri arayanlar da YKS dil kitapları arayanlar da ilgili yaprak testleri koleksiyonlarına ekleyebilirler. Hızlı ve pratik bir eğitim için bu testler çok yararlı.

YKS - TYT soru bankası kitapları, pratik bir taramanın ardından üzerine derinleşilmesi gereken konular yönelik kaynaklar. Bu kitaplar sayesinde adaylar eksik olduklara konularda sayısız soru çözebilirler. Sınav mantığının oturması ve test tekniğinin kavranması açısından bu kitaplar önemlidir. YKS test kitapları ve soru bankaları ile TYT test kitapları ve soru bankaları güncel müfredata uygun olmalıdır. Bu kitapları ınternet sitemizde bulabilirsiniz.

Gelelim YKS - TYT deneme sınavı ve YKS - TYT çıkmış sorular türlerine… YKS kitapları arasında bu denemeler ve çıkmış sorular özellikle son sınıftan itibaren adayların masasındaki yerini alır. Önceki senelerin üniversite sınavı sorularını içeren YKS - TYT deneme sınavları değerli test kitaplarıdır. Bu kitaplar sayesinde önceki sınavlarda ön plana çıkan konuları görebilir ve onlara yönelik çalışmalarınızı TYT YKS kitapları arasında önceliklendirebilirsiniz. Deneme sınavları ise prova niteliğindedir. Unutmayın ki en iyi sanatçılar bile prova yapmadan sahneye çıkmaz! Bu nedenle kütüphanenize eklenecek YKS kaynak türleri arasında denemelere de yer vermek gerek.

Tüm kaynakları tamamlamak için Kitaps.com.tr’ye uğrayabilir ya da sitemizdeki YKS kitap al seneceğini inceleyebilirsiniz.

 

TYT-AYT Kitapları

Öğrenim kademelerinin her biri kendi çapında büyük öneme sahiptir. İlkokul ve ortaokul sonrası lise öğrenimi hayata açılmanın ciddi bir basamağıdır. Bilinir ki, tüm dünyada öğrenciler gelecekteki hayatlarında başarılı olabilmek adına iyi bir eğitim sağlamakta olan okullarda öğrenim görmek ister. Ancak iyi eğitim almak için kaliteli okullara girebilmek adına, bir takım sınavlara girip başarılı olabilme zorunluluğu vardır. Bu anlamda hedeflere ulaşabilmek adına, lise hayatında düzenli olarak ve üniversite sınavlarına zamanından önce sistemli bir şekilde çalışmak gereklidir. İyi bir lise, öğrencilerine vermiş oldukları eğitim ile onları çok iyi bir şekilde üniversite giriş sınavlarına hazırlamak anlamına da gelmektedir. Bu anlamda liselerde ve özellikle lise son sınıfta girilen YKS sınavına titiz bir şekilde hazırlanmak gereklidir.

İlkokul eğitimi vermekte olan okulun vermiş olduğu eğitim nasıl ki lise sınavlarına katkı sağlıyorsa, lise eğitimi vermekte olan okul da üniversite giriş sınavlarına katkı sağlar. Ülkemizde üniversite giriş sınavları her zaman tartışılır olsa da ortada girilecek bir YKS sınavının olduğu gerçeğini değiştirmez. Neticede, nasıl ki iyi bir lise için ilkokul seviyesinde çalışmalar başlıyorsa ve iyi bir üniversiteye adım atmanın yolu da TYT-AYT giriş sınavlarına iyi hazırlanmaktan geçer.

YKS yeni sınav sisteminin adıdır. YKS yani Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı 2018 yılında ilk kez düzenlendi. Sınav içerisinde yer alana test grupları ise birinci oturum olan TYT yani Temel Yeterlilik Testi, ikinci oturumu olan AYT yani Alan Yeterlilik Testi, 3'uncu ve son oturum olan Yabancı Dil Sınavı şeklinde sıralanmıştır.

YKS sınav sisteminde yer alan 1.oturumun adı TYT'dir. Adayların burada Temel Yeterlilik seviyeleri ölçülmektedir. İkinci sınav olan AYT’de ise adaylar üniversitelerin lisans bölümlerini bu sınav sonucuna göre tercih edeceklerdir. Tercih yapabilmek için ise AYT sınavından 180 ve üzeri puan almaları gerekmektedir. Adaylara bu sınavda Türk Edebiyatı ve Sosyal Bilimler 1, Matematik, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri Test gruplarında yer alan sorular sorulmaktadır. Öğrencilerin iyi bir hazırlık sürecinde kaliteli AYT kitapları başarılı olmalarında olmazsa olmazlardandır. Kitaps.com.tr TYT-AYT kitapları da dâhil olmak üzere sınav kitapları alanında Türkiye’nin en iddialı yayınevidir. Son sisteme uygun en kaliteli yayınlara ulaşmanız için sadece bir tık yetmektedir. Kitaps.com.tr’a tıklayanların en son sistemde Türkçe, matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji, tarih ve coğrafya kitapları ile TYT-AYT’ye hazırlığı dert etmesine gerek kalmayacak..

 

 

Göster:
Sırala:

TYT-AYT-MSÜ Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası Muba Yayınları

Akıllı Tahta Uyumlu Yazılı Hazırlık Soruları Konu Destekli Toplam 400 Soru A&cced..

24,00TL

345 - TYT 12 li Matematik Deneme Üçdörtbeş Yayınları -20%

345 - TYT 12 li Matematik Deneme Üçdörtbeş Yayınları

Sınav zorluk seviyesi senaryoları Orta seviyenin altında Orta seviyede Orta seviyenin &uum..

40,00TL 32,00TL

3D Yayınları AYT Biyoloji Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Kerim Korkmaz -42%

3D Yayınları AYT Biyoloji Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Kerim Korkmaz

Yeni müfredata %100 uygundur. ÖSYM'nin son yıllarda ki soru tarzları di..

42,00TL 24,40TL

3D Yayınları AYT Coğrafya Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Mecit Mümin Polat -30%
3D Yayınları AYT Edebiyat Soru Bankası Video Çözümlü Mehmet Ali Yerlikaya -30%

3D Yayınları AYT Edebiyat Soru Bankası Video Çözümlü Mehmet Ali Yerlikaya

Yeni müfredata %100 uygundur. ÖSYM'nin son yıllarda ki soru tarzları di..

58,00TL 40,60TL

3D Yayınları AYT Fizik Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Alper Emrah Gümüş -30%
3D Yayınları AYT Geometri Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Mehmet Bolat -30%

3D Yayınları AYT Geometri Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Mehmet Bolat

Yeni müfredata %100 uygundur. ÖSYM'nin son yıllarda ki soru tarzları di..

52,00TL 36,40TL

3D Yayınları AYT Kimya Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Ali Dindar -30%

3D Yayınları AYT Kimya Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Ali Dindar

Yeni müfredata %100 uygundur. ÖSYM'nin son yıllarda ki soru tarzları di..

52,00TL 36,40TL

3D Yayınları AYT Matematik Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Özgür Balcı -30%

3D Yayınları AYT Matematik Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Özgür Balcı

Yeni müfredata %100 uygundur. ÖSYM'nin son yıllarda ki soru tarzları dikk..

50,00TL 35,00TL

3D Yayınları AYT Tarih Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Murat Usta -30%

3D Yayınları AYT Tarih Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Murat Usta

Yeni müfredata %100 uygundur. ÖSYM'nin son yıllarda ki soru tarzları di..

50,00TL 35,00TL

3D Yayınları TYT Biyoloji Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Kerim Korkmaz -30%

3D Yayınları TYT Biyoloji Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Kerim Korkmaz

Yeni müfredata %100 uygundur. ÖSYM'nin son yıllarda ki soru tarzları di..

44,00TL 30,80TL

3D Yayınları TYT Coğrafya Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Muharrem Yiğit -30%
3D Yayınları TYT Din Kültürü Ve Felsefe Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Murat Doğmuş -30%

3D Yayınları TYT Din Kültürü Ve Felsefe Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Murat Doğmuş

Felsefe ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi tek kitap olarak hazırlanmıştır. Kitabın bir ..

40,00TL 28,00TL

3D Yayınları TYT Geometri Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Mehmet Bolat -30%

3D Yayınları TYT Geometri Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Mehmet Bolat

Yeni müfredata %100 uygundur. ÖSYM'nin son yıllarda ki soru tarzları di..

54,00TL 37,80TL

3D Yayınları TYT Kimya Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Ali Dindar -30%

3D Yayınları TYT Kimya Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Ali Dindar

Yeni müfredata %100 uygundur. ÖSYM'nin son yıllarda ki soru tarzları di..

52,00TL 36,40TL

3D Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Özgür Balcı -30%

3D Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Özgür Balcı

Yeni müfredata %150 uygundur. ÖSYM'nin son yıllarda ki soru tarzları di..

62,00TL 43,40TL

3D Yayınları TYT Paragraf Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Mehmet Ali Yerlikaya -30%

3D Yayınları TYT Paragraf Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Mehmet Ali Yerlikaya

Pekiştirme Soruları Metin İnceleme Soruları Parağrafta Güncel Yaşam Beceri Temelli Ori..

52,00TL 36,40TL

3D Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Asiye Karagöz -30%

3D Yayınları TYT Türkçe Soru Bankası Tamamı Video Çözümlü Asiye Karagöz

Yeni müfredata %100 uygundur. ÖSYM'nin son yıllarda ki soru tarzları di..

62,00TL 43,40TL

Antrenmanlarla Biyoloji Örnek Çözümlü ve Konu Anlatımlı Antrenman Yayınları -30%

Antrenmanlarla Biyoloji Örnek Çözümlü ve Konu Anlatımlı Antrenman Yayınları

Ezberleyemiyorum, anlamıyorum diyenlere, Korkmadan yılmadan biyoloji öğrenmek isteyenlere... ..

68,00TL 47,60TL

Antrenmanlarla Fizik Örnek Çözüm ve Konu Anlatımlı Antrenman Yayınları -30%

Antrenmanlarla Fizik Örnek Çözüm ve Konu Anlatımlı Antrenman Yayınları

Fizik temeli zayıf olanlar ve Fiziği anlayarak öğrenmek isteyenler için... Fiziğe bur..

68,00TL 47,60TL

Antrenmanlarla Geometri 1 - Birinci Kitap Antrenman Yayınları -30%

Antrenmanlarla Geometri 1 - Birinci Kitap Antrenman Yayınları

Geometri yapabilmek için gerekli en temel bilgiler açı ve üçgen bilgisidir..

68,00TL 47,60TL

Antrenmanlarla Geometri 2 İkinci Kitap Antrenman Yayınları -30%

Antrenmanlarla Geometri 2 İkinci Kitap Antrenman Yayınları

İkinci kitap Çokgenlerden başlıyor. Birinci kitabı bitirdikten sonra geometrinin diğer konula..

68,00TL 47,60TL

Antrenmanlarla Kimya Çözümlü ve Konu Anlatımlı Antrenman Yayınları -30%

Antrenmanlarla Kimya Çözümlü ve Konu Anlatımlı Antrenman Yayınları

Kimyayı korkmadan, mantığıyla ve eğlenerek öğrenmek isteyenler için... Kimya hi&ccedi..

68,00TL 47,60TL

Antrenmanlarla Matematik 2 - İkinci Kitap Antrenman Yayınları -30%

Antrenmanlarla Matematik 2 - İkinci Kitap Antrenman Yayınları

Problemlerde sıkıntısı olanlar. Soru çözerken nereden başlayacağını bilmeyenler. Konular..

68,00TL 47,60TL

Antrenmanlarla Matematik 3 - Üçüncü Kitap Antrenman Yayınları -30%

Antrenmanlarla Matematik 3 - Üçüncü Kitap Antrenman Yayınları

Parabol, Olasılık ve Trigonometri problemi olanlar için... Antrenmanlarla Matematiğin ilk ..

62,00TL 43,40TL

Antrenmanlarla Matematik 4 - Dördüncü Kitap Antrenman Yayınları -30%

Antrenmanlarla Matematik 4 - Dördüncü Kitap Antrenman Yayınları

Logaritma, Limit, Türev ve İntegral gibi Üniversiteye hazırlık konularında problemi olanla..

62,00TL 43,40TL

Antrenmanlarla Paragraf ve Anlam Bilgisi Antrenman Yayınları -30%

Antrenmanlarla Paragraf ve Anlam Bilgisi Antrenman Yayınları

Antrenmanların yeni kitabı Paragraf ve Anlam Bilgisi farklı tarzı ve anlatım şekliyle Paragraf ve An..

41,00TL 28,70TL

AYT 10’lu Edebiyat – Sosyal 1 Deneme Üçdörtbeş Yayınları -20%

AYT 10’lu Edebiyat – Sosyal 1 Deneme Üçdörtbeş Yayınları

ÖSYM’nin Tüm Senaryolarına Hazırlıklı Olmak Lazım… Senaryo Senaryo ..

38,00TL 30,40TL

AYT 10’lu Fen Bilimleri Deneme – 2020 Model Üçdörtbeş Yayınları -20%

AYT 10’lu Fen Bilimleri Deneme – 2020 Model Üçdörtbeş Yayınları

ÖSYM’nin Tüm Senaryolarına Hazırlıklı Olmak Lazım… Senaryo Senaryo ..

40,00TL 32,00TL

AYT 10’lu Matematik Deneme – 2020 Model Üçdörtbeş Yayınları -20%

AYT 10’lu Matematik Deneme – 2020 Model Üçdörtbeş Yayınları

ÖSYM’nin Tüm Senaryolarına Hazırlıklı Olmak Lazım… Senaryo Senaryo ..

40,00TL 32,00TL

AYT BİYOLOJİ 27’Lİ BRANŞ DENEMESİ (ÇÖZÜMLÜ) YANIT YAYINLARI -25% Yakında Gelecek

AYT BİYOLOJİ 27’Lİ BRANŞ DENEMESİ (ÇÖZÜMLÜ) YANIT YAYINLARI

Alt Basliklar (Ögrenilen Konulari Pekistirmeye Yönelik Testler) EBA Pekistirme T..

39,00TL 29,25TL

AYT Biyoloji Multi Test Eğitim Vadisi -15%

AYT Biyoloji Multi Test Eğitim Vadisi

Yeni müfredata %100 uygundur. ÖSYM'nin son yıllarda sorduğu soru tarzla..

24,00TL 20,40TL

AYT BİYOLOJİ SORU BANKASI YANIT YAYINLARI -25%

AYT BİYOLOJİ SORU BANKASI YANIT YAYINLARI

Alt Basliklar (Ögrenilen Konulari Pekistirmeye Yönelik Testler) EBA Pekistirme T..

75,00TL 56,25TL

AYT Biyoloji Soru Kütüphanesi Paraf Yayınları -25%

AYT Biyoloji Soru Kütüphanesi Paraf Yayınları

Özet Konu Anlatımı (Test İçerikleriyle Uyumlu Yan Bilgi ve Çözümlü..

79,00TL 59,25TL

AYT COĞRAFYA EL KİTABI YANIT YAYINLARI -25% Yakında Gelecek

AYT COĞRAFYA EL KİTABI YANIT YAYINLARI

Görsellerle Zenginlestirilmis Konu Anlatim Konu Özeti Tablolari Gereksiz Ayrintilar..

52,00TL 39,00TL

AYT Coğrafya Multi Test Eğitim Vadisi -15%

AYT Coğrafya Multi Test Eğitim Vadisi

Yeni müfredata %100 uygundur. ÖSYM'nin son yıllarda sorduğu soru tarzla..

24,00TL 20,40TL

AYT COĞRAFYA SORU BANKASI YANIT YAYINLARI -25%

AYT COĞRAFYA SORU BANKASI YANIT YAYINLARI

Alt Basliklar (Ögrenilen Konulari Pekistirmeye Yönelik Testler) EBA Pekistirme T..

59,00TL 44,25TL

AYT Coğrafya Soru Kütüphanesi Paraf Yayınları -25%

AYT Coğrafya Soru Kütüphanesi Paraf Yayınları

Modüler Testler (Öğrenilen Konuları Pekiştirmeye Yönelik Alt Başlıklara Göre Olu..

59,00TL 44,25TL