5.Sınıf Ders Kitapları

5.Sınıf Ders Kitapları

5. Sınıf Yardımcı Kaynak Kitaplar

Anne babalar, öğrenciler, eğitimciler! Ortaokulun ilk senesine hoş geldiniz! Çocuklar artık büyüdü, ilkokul diplomalarını aldılar. Sırada akademik eğitimin ikinci basamağı olan ortaokul var.

Ortaokul seneleri, üniversitenin belirleyicisi olacak olan lisenin temelini atmaları açısından oldukça önemliler. Artık ders çalışma alışkanlığını yerleştirme, her gün eve gelince tekrar yapma düzenini oturtma zamanı. Bu şekilde düzenli bir çalışma içerisinde olan öğrenciler kısa sürede akademik başarıya ulaşacaklar. Peki, bu süreçte onları nasıl desteklemek gerek? Tabii ki 5 sınıf yardımcı kitaplar ile!

Okulların, öğretmenlerin 5.sınıf kaynak kitap önerileri ve daha fazlası Kitaps.com.tr’nin zengin seçkisinde bulunabilir. Öğrencileri eğitim hayatının hiçbir alanında yalnız bırakmayan Kitaps.com.tr’nin 5. sınıf kaynak kitapları seçeneklerine beraber göz atalım.

Kim Korkar Sayılardan!: 5 Sınıf Matematik Kaynak Kitapları

Ortaokul 5 sınıf kaynak kitaplar arasında en çok talep gören kitapların başında Matematik geliyor! 5 sınıf Matematik kaynak kitapları, öğrencilerin çalışma masalarının vazgeçilmez bir parçası. Bu kitaplar sayesinde öğrenciler giderek zorlaşan Matematik konularını kolaylıkla halledebiliyorlar. Kitaps.com.tr koleksiyonundaki kitaplar, Matematik konusunda en çok tercih edilen 5. sınıf kaynak kitapları içeriyor. Bu kitaplar arasında hem okulda Milli Eğitim Bakanlığı kitaplarına ek olarak hem de evde tekrar için kullanılabilecek konu anlatımlı kitaplar başta geliyor.

Bunların hemen ardında da birbirinden farklı soru tiplerinin yer aldığı soru bankaları yer alıyor. Bu soru bankaları ve deneme sınavları sayesinde öğrenciler hem ortaokul ortalamalarını etkileyebilecek 5. sınıf sınavlarına daha rahat hazırlanıyorlar hem de gelecekte girecekleri ve akademik başarılarının meyvelerini toplayacakları merkezi sistem testlere hazırlanıyorlar. Bu süreçte öğrencilerini desteklemek isteyen eğitimcilerin ve çocuklarına yardımcı olmayı hedefleyen anne ve babaların yardımına 5 sınıf yardımcı kitaplar çıkıyor. Öğretmeninizden alacağınız 5.sınıf kaynak kitap önerileri Kitaps.com.tr’nin seçkisinde kolayca bulunabilir.

Bir Lisan Bir İnsan: 5 Sınıf İngilizce Yardımcı Kitap

Ortaokul, liseden bir önceki durak… Bu durakta öğrencilerin yapmaları gereken iki şey var. Bir tanesi tüm derslerde sağlam bir temel oluşturmak. Diğeri de yabancı dilde ilerleyebilecekleri kadar ilerlemek. Bunun nedeni, ilerideki sınıflarda yabancı dilin ikinci plana düşeceği gerçeği…

Ne yazık ki üniversiteye giriş sınavı heyecanı ve hengamesi içerisinde öğrenciler yabancı dile oke de vakit ayıramıyor. Daha sonra Türkiye’nin en iyi okullarına da girseler, yabancı dil sorunundan dolayı hazırlık sınavında sorunlar yaşıyorlar. Bu da dile karşı bir ön yargı geliştirilmesine neden oluyor. Oysa ki bu sorunun önüne geçmek çok kolay! İşin sırrı İngilizcenin temelini sağlam atmakta. Bu temeli sağlam atabilmek için 5. sınıf kaynak kitapları arasında yer alan 5 sınıf İngilizce yardımcı kitap seçeneklerini inceleyebilirsiniz. 5 sınıf kaynak kitaplar konusunda engin bir seçkiye sahip olan Kitaps.com.tr İngilizce kaynaklar ve seviyeye göre hikaye kitapları konusunda da iddialı.

Her Ders için Ayrı Özen: 5. Sınıf Kaynak Kitap Önerileri

5 sınıf kaynak kitaplar seçeneklerimiz arasında her ders için uygun kitapları bulabilirsiniz. Matematik’in yanısıra Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Türkçe derslerine ait ortaokul sınıf 5. sınıf kaynak kitap önerileri için online mağazamızı ziyaret etmeniz mümkün.  Öğrenciler ileride hangi alanda uzmanlaşmayı seçerlerse seçsinler bu derslerdeki temel başarı hem üniversite sınavındaki başarılarını hem de ortalamalarını etkileyecektir. Burada her ders için uygun kitabı bulacaksınız. Ayrıca sınavlara hazırlık kitapları için test kitapları da seçkimiz içerisinde mevcuttur. 5. sınıf bitip ortaokul 6. sınıf basarken tüm konuları baştan sona tekrar etmek için ortaokul 5 sınıf kaynak kitaplar yaz tatili kitapları yerine kullanılabilir. Bu sayede yaz boyunca ortaokul 6. sınıf için hazırlık yapılmış olur.

 

Kitaps.com.tr’nin ortaöğretim yardımcı kaynaklar seçkisi, ortaöğretim 6. sınıf kaynak kitaplarortaöğretim 7. sınıf kaynak kitaplar ve ortaöğretim 8. sınıf kaynak kitaplar ile LGS kitapları dönemi için birbirinden değerli kaynak kitapları sizlere sunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatını en uygun şekilde desteleyecek, her çocuğun içinde potansiyeli çıkartmasına yardımcı olacak bu kitaplar için online mağazamızı incelemeyi unutmayın. Kitapları web sayfamızdan güvenli bir şekilde sipariş edebilirsiniz. Kitaplarımız hem evde bireysel kullanım için hem de okullarda bütün sınıfa egzersizler yaptırmak için uygundur ve pek çok eğitimci  ve aile tarafından tercih edilmektedir.

Göster:
Sırala:
5. Sınıf Beceri Temelli Mavi Din Kültürü Soru Bankası Nartest Yayınları -20% Yakında Gelecek

5. Sınıf Beceri Temelli Mavi Din Kültürü Soru Bankası Nartest Yayınları

Sevgili Örenciler, Sizlere Nartest Yaynlar olarak hazrlam olduumuz, SÜPER ZEKÂ 5. SI..

33,00TL 26,40TL

5. Sınıf Ben Korkmam Fen Bilimleri Soru Bankası Ata Yayınları

5. Sınıf Ben Korkmam Fen Bilimleri Soru Bankası 5. Sınıf Ben Korkmam Fen Bilimleri Soru Bankası a..

57,50TL

5. Sınıf Ben Korkmam Matematik Soru Bankası Ata Yayınları

5. Sınıf Ben Korkmam Matematik Soru Bankası adlı kitabımız programda yer alan ünite ve kazanıml..

57,50TL

5. Sınıf Ben Korkmam Sosyal Bilgiler Soru Bankası Ata Yayınları

5. Sınıf Ben Korkmam Sosyal Bilgiler Soru Bankası 5. Sınıf Ben Korkmam Sosyal Bilgiler Soru Banka..

37,50TL

5. Sınıf Ben Korkmam Türkçe Soru Bankası Ata Yayınları

5. Sınıf Ben Korkmam Türkçe Soru Bankası 5. Sınıf Ben Korkmam Türkçe Soru..

47,00TL

5. Sınıf Din Kültürü Soru Bankası Zeka Küpü Yayınları -21%
5. SINIF DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ SORU BANKASI YANIT YAYINLARI -42%

5. SINIF DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ SORU BANKASI YANIT YAYINLARI

Alt Başlıklar (Öğrenilen Konuları Pekiştirmeye Yönelik Testler) Konu Bitirme Tes..

55,00TL 31,85TL

5. Sınıf Fen Bilimleri Seti örnek akademi -20% Geç Teslimat
5. Sınıf Fen Bilimleri Soru Bankası Basamak Yayınları -35%

5. Sınıf Fen Bilimleri Soru Bankası Basamak Yayınları

5. Sınıf Fen Bilimleri Soru Bankası, akıllı tahta kullanımı ile kazanımlara ve alt başlıklara uygun ..

44,00TL 28,60TL

5. SINIF FEN BİLİMLERİ SORU BANKASI YANIT YAYINLARI -39%

5. SINIF FEN BİLİMLERİ SORU BANKASI YANIT YAYINLARI

Alt Basliklar (Ögrenilen Konulari Pekistirmeye Yönelik Testler) Konu Bitirme Tes..

59,00TL 35,75TL

5. Sınıf Fen Bilimleri Soru Bankası Zeka Küpü Yayınları -21%
5. Sınıf Fen Bilimleri Soru Kütüphanesi Paraf Yayınları -15%

5. Sınıf Fen Bilimleri Soru Kütüphanesi Paraf Yayınları

Köşe Bilgi Çözümlü Örnek Sorular Kazanım Bazlı Testler EBA ..

75,00TL 63,75TL

5. Sınıf Fen Bilimleri Süper Set Ata Yayınları

5. Sınıf Fen Bilimleri Süper setimiz, eğitim programlarında yer alan tüm kazanımları ..

65,00TL

5. Sınıf Fen Bilimleri Yaprak Test Ata Yayınları

Fen Bilimleri Yaprak Test (Konu Değerlendirme Testi): Ünitelerdeki kazanım sırasına uygun ve ko..

18,75TL