10.Sınıf Ders Kitapları

10.Sınıf Ders Kitapları

10.Sınıf Yardımcı Kitapları

Lise, ortaokul sonrasında öğrenim hayatında ciddi bir geçiş sürecidir. Tanım itibariyle lise, Türk eğitim sisteminde sekiz yıllık ilkokul ve ortaokulu bitirmiş olan 14-18 yaşlarındaki öğrencileri, en az dört yıllık bir eğitimle yükseköğretime hazırlayan ortaöğretim kurumu olarak tarif edilmiştir. 2012 yılında yapılan düzenlemelerden sonra, öğrencilerin öğrenim gördüğü birinci 4 yıl (1, 2, 3, 4. sınıflar) ilkokul, ikinci 4 yıl (5, 6, 7, 8. sınıflar) ortaokul ve üçüncü 4 yıl (9, 10, 11, 12. sınıflar) ise lise şeklinde isimlendirilmeye başlanmıştır. Yine bu dönemde lise, ilköğretimin ardından Türk eğitim sisteminde zorunlu okullar sınıfına alınmıştır.

Özellikle erkek çocuklar için hızlı büyüme ve gelişme önemlidir. Bu dönemin başında kızlar erkeklere oranla daha gelişkindir dönem sonunda erkekler, boy ve ağırlık olarak kızları geçer, bundan böyle bu fark kapanmaz. Bu dönemde kişilik gelişimi devam ederken bireysel farklılıkların çok fazla olduğu gözlemlenir. Ahlak değerlerine saygılı davranma söz konusudur. Arkadaşlar arasında birlik ve koruma duygusu kuvvetlidir. Diğer bir açıdan, genç özgür olmak ister ve aile otoritesinden kurtulma çabası içindedir. Bunun yanında maceralara ilgi duyar ve gerçekleştirmek için fırsat arar.

Lise 10. Sınıf döneminde gencin, uzmanlar tarafından kendi cinsinden bir yetişkine yakın ve karşılıklı anlayış içinde arkadaşlığa ihtiyacı olduğu ifade edilir. Bu yetişkinin özellikleri arasında genci anlamaya çalışan, kendisine ve görüşlerine saygı duyan, gerektiğinde koruyan fakat özgürlük yolundaki gelişimini de engellemeyen, bilmediği ve zorda kaldığı konularda kolayca fikrini sorabileceği bir kişi olmalıdır. Gencin bu dönemde en hassas olduğu mesele çocuk yerine konulmaktır.

Lise 10. Sınıf, öğrencilerin ileride seçmeyi düşündükleri mesleğe giden yolda ilk aşama olan alan ya da program seçiminin uygulandığı önemli bir seviyedir. Gencin bu seviyede seçmiş olduğu derslerde ya da programlarda ortaya koyduğu performans, seçiminin ne kadar doğru olup olmadığını görebilmesine olanak sağlamaktadır. Veli, öğrenci, okul üçgeni içinde bu performans değerlendirilmeli, ihtimal dâhilindeki fikir değişiklikleri detaylı olarak ele alınmalıdır. Bu değerlendirmede, “Seçtiğim alan ya da program benim ilgi, istek ve kabiliyetlerime uygun mu? Seçtiğim alan ya da programın ihtiyaçlarını yerine getirme konusunda gerekli gayreti gösteriyor muyum? Bu konuda daha fazla neler yapabilirim? Meslek seçimi konusunda gerekli bilgi birikimine sahip miyim? Meslek seçimi konusunda uygun desteği okul içinde hangi birimden ve ne şekilde alabilirim?” şeklindeki sorular öğrencinin kendine sorması gereken önemli soruların başında gelir. Öğrencinin kendine doğru soruları sorması onu ve bizi doğru cevaplara götürecektir. Diğer bir ifadeyle, gençlerin söz konusu sorulara vereceği gerçekçi cevaplar ileride yaşanabilecek sağlıksız durumların büyük ölçüde önüne geçecektir.

Netice olarak duygusal ve ruhî gelişimin şekillenmeye başladığı, meslek ve kariyer seçiminde tercihlerin yapılacağı bu dönemde Lise 10. sınıf kitapları ve kaynakları da büyük önem arz etmektedir. Ayrıca Lise 9. sınıfta olduğu gibi, YKS tahşidatı sürdürülmelidir. Bu sınava ait tanıtımlar yapılmalı ve gündemleri boş bırakılmamalıdır. Onlar için müfredata birebir uyumlu, kazanım temelli kapsamlı her türden TYT ve AYT Soru Kitapları, Okula Yardımcı kitaplarına ister yayınevine isterseniz yazarına göre, piyasa şartlarından daha uygun fiyatlarla kitaps.com.tr sitesinden ulaşmanız çok kolay. kitaps.com.tr TYT ve AYT sınavlarına hazırlanacak öğrenciler için, hazırlık kitaplarında bin bir alternatif sunarak sınavların korkulu rüya olmasını engelliyor. Okul öncesi kitaplarından akademik kariyer sonrası kitaplarına kadar binlerce kitaba ulaşacağınız kitaps.com.tr Lise 10.Sınıf Kitapları ile de sizlere yol gösterecektir. Lise 10. Sınıf Türkçe kitapları, Lise 10. Sınıf Matematik kitapları, Lise 109. Sınıf Fizik kitapları, Lise 10. Sınıf İngilizce kitapları, Lise 10. Sınıf Kimya kitapları, Lise 10. Sınıf Biyoloji kitapları, Lise 10. Sınıf Coğrafya kitapları, Lise 10. Sınıf Geometri kitapları, Lise 10. Sınıf Tarih kitapları, Lise 10. Sınıf Tüm Ders kitapları ile daha niceleri kitaps.com.tr’da bir tık kadar yakınınızda.

Göster:
Sırala:
10. Sınıf Biyoloji Soru Bankası Muba Yayınları -20%

10. Sınıf Biyoloji Soru Bankası Muba Yayınları

Akıllı Tahta Uyumlu Yazılı Hazırlık Soruları Yeni Sınav Sistemine Uygun 480 Soru Aç..

56,00TL 44,80TL

10. Sınıf Biyoloji Soru Bankası Yes Yanıt Eğitim Seti Yanıt Yayınları -20% Yakında Gelecek

10. Sınıf Biyoloji Soru Bankası Yes Yanıt Eğitim Seti Yanıt Yayınları

Modüler Fasiküller (Ünite ya da Bölümlere Göre Düzenlenmiş)Uzman ..

85,00TL 68,00TL

10. Sınıf Biyoloji Soru Kütüphanesi Paraf Yayınları -20% Yakında Gelecek

10. Sınıf Biyoloji Soru Kütüphanesi Paraf Yayınları

Özet Konu Anlatımı (Test İçerikleriyle Uyumlu Yan Bilgi ve Örnekler)Etkinlikler (Fa..

69,00TL 55,20TL

10. Sınıf Coğrafya Soru Bankası Muba Yayınları -20%

10. Sınıf Coğrafya Soru Bankası Muba Yayınları

Akıllı Tahta Uyumlu Çıkmış Sınav Soruları Yazılı Hazırlık Soruları Konu Destekli Toplam ..

56,00TL 44,80TL

10. Sınıf Coğrafya Soru Kütüphanesi Paraf Yayınları -20% Yakında Gelecek

10. Sınıf Coğrafya Soru Kütüphanesi Paraf Yayınları

Özet Konu Anlatımı (Test İçerikleriyle Uyumlu Yan Bilgi ve Örnekler)Etkinlikler (Fa..

72,00TL 57,60TL

10. Sınıf Dekatlon Soru Bankası Seti ( 6 Kitap ) Ankara Yayınları -20%

10. Sınıf Dekatlon Soru Bankası Seti ( 6 Kitap ) Ankara Yayınları

10.Sınıf Dekatlon Matematik Soru Bankası10.Sınıf Dekatlon Fizik Soru Bankası10.Sınıf Dekalon Kimya S..

320,00TL 256,00TL